A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Island - Diskuze

Původní dotaz

Jak nejlevněji na Island?

08.08.2011 09:03:37 | Honza117
Honza117
Zdravím všechny cestovatele. Už asi víc jak 10 let sním o cestě na Island, ale bohužel to vždycky ztroskotá na rozpočtu. Chtěl bych se s vámi podělit o své zkušenosti s hledáním cenově přijatelné možnosti jak v letním období navštívit Island. Jednou z největších cenových položek je doprava. Za tu dobu jsem vyzkoumal už několik možností, z nichž nejvýhodnější se asi zdálo letecké spojení IcelandExpresu Kodaň-Reykjavík, pokud se letenky koupí dostatečně včas. Já bych z mnoha důvodů raději využil nějaké lodní dopravy, abych nemusel utrácet za půjčovné auta na Islandu. Jak to tak sleduju, jediná použitelná loď je Norrona. Kdesi jsem četl i něco o nákladní lodi směřující ze západoevropských přístavů přímo do Reykjavíku (která má pár kajut pro cestující), ale těžko se mi kolem toho zachytává nějaká stopa. Celkem by mě zajímalo, jestli je možné dostat se na Island třeba s nějakou rybářskou nebo jinou lodí nebo jestli existují také charterové spoje, podobně jako u letecké přepravy.
V minulých letech zajížděla Norrona i na Shetlandy a do Scrabsteru na severu Skotska. Ve svém severském dobrodružství bych se nebránil i několika zajímavým přejezdům a poněkud komplikovanější cestě přes Skotsko, Sheatlandy a Faerské ostrovy i bez auta, jen kdyby to bylo výhodnější. Cesta na Island se mi zdá zbytečně drahá a stále věřím, že existuje i levnější možnost.
Zároveň bych rád věděl, jestli někdo nevíte o možnostech lodního výletu na grónské pobřeží, případně o lodním spojení např. z Reykjavíku do Grónska. Pokud by existovala cenově přijatelná možnost, rád bych při své severské cestě navštívil i Grónsko.
Za Vaše rady a zkušenosti předem děkuji
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
01.02.2017 19:49 89.176.117.***
Re: Jak nejlevněji na Island?  

Dobry den, skvely plan.

Radi bychom se k Vam pripojily. Muzete, prosim poslat kontakt a v pripade volne kapacity i prihlasku resp. objednavku?

Dekuji predem
Zdravi Zuzana
E-mail: z.genikova@seznam.cz

Neregistrovaný uživatel
09.12.2016 10:19 194.228.32.***

připravujeme 3 týdenní výlet midibusem pro 26 osob v září 2017
cena doprava + camp 25.000 Kč - informační cena lodí - osoba přibl. 11.000 Kč, +cena autobusu, která se rozpočítá na 26 lidí - celkem 41 000 :26 - celková cena dopravy lodí

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
07.11.2016 15:17 188.120.222.***
Cestování po ostrově  

Ahoj všichni, my jsme si zabookovali letenky v létě přes portál zaletsi.cz zrovna když byly v akci do Reykjaviku cca 3900 Kč tam a zpátky, což je super cena a doporučuji koukat po těhle portálech. Jinak projeli jsme prakticky za 2 týdny ty nejdůležitější body Islandu - neskutečná paráda, chvilku jste u ledovců, pak u termálních pramenů a pak stojíte u sopky. Prostě nádhera. Auto jsme si půjčili přes stránky http://www.ofran.cz/1005-cs/Ofran.aspx - stačí vyplnit formulář v CZ a pak už si na letišti vyzvednete auto a projíždíte svoje vysněná místa. Kolikrát jsme v autě i přespali, aby jsme šetřili na další dobrodružství. Všichni jsme si splnili sen se slzami v očích štěstím, stačí vidět tu přírodu a člověk je prakticky bez dechu a už se mu nechce domů.

• Anonym (4)
Dommie 18.05.2016 09:56

Kolik vás cestovalo prosím? :)

• Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
27.01.2016 11:13 78.24.10.***

Minuly rok jsme hledali krz www.skyscanner.com a ikdyz jsme nasli letenky cca za 6500,- z Prahy, tak jsme nakonec brali za 9000,- protoze to bylo bez 25h cekani v Oslu.

Po trojnasobne zmene letoveho planu (bez naseho pricineni) jsme nakonec leteli 29.5. 2015 Praha - Amsterdam - Oslo - Reykjavik a 16.5. Reykjavik - Bergen - Praha.

:)

Neregistrovaný uživatel
27.01.2016 10:26 78.24.10.***

Ahoj, minulý rok jsme se na Islandu brali a zbyla nám SIMkarta od Síminn s cca 1000 kreditem. Když by někdo potřeboval rádi přenecháme, třeba za dovezený Sterkur nebo Gull :)

Martin

mjanda1@gmail.com

Neregistrovaný uživatel
18.01.2016 22:49 88.101.92.***
Aja
04.09.2014 11:42 90.177.28.***

Nejlepší je objednat letenku směr Praha-Edinburgh a z Edinburgh do Reykjavíku. Pokud možno co nejdříve (cca 3 měsíce dopředu).My letíme s přítelem už v říjnu a letenka nám vyšla dohromady jen na 9 tisíc !!! :-D

• Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
16.08.2014 13:48 89.103.121.***

Nazdar, já bych tam taky moc chtěl, ale všichni moji kamarádi dokáží jen kecat na Facebooku a nedá se s nimi domluvit ani cesta na jih natož na sever. Tak pokud budeš mít volno v autě nebo až to nějak vymyslíš třeba letecky, tak se mi klidně ozvy.
Díky.
František Švanhauser, servis@pincek.cz

Tomášš 03.08.2014 16:17

Ahoj, aktuálně není Island tak drahý v poměru k zážitkům :) Viz. průvodce, co jsem dal konečně dohromady :-) http://fly4free.cz/pruvodce-island-zeme-ohne-a-ledu/ Každopádně, ceny letenek šly poměrně dolů... WOW Air z Německa v akcích pod 4 tis., popř EasyJet Praha - Londýn - Keflavík taky cca. 4-5 tis. Půjčení auta pokud jste 4 taky není žádná hrůza (byť dražší než jinde) + noclehy v kempech. Jídlo neřeším, doma taky jíme a nákupy v Bonusu celkem ujdou :-)

• Anonym (1)
  • Tomášš (2)
  • Anonym (5)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu